İletişim Hattı +90 (272) 512 51 39
Haberler

Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizmasının (SKDM) geçiş dönemine ilişkin raporlama yükümlülükleri hakkında Uygulama

  • 07.09.2023
  • sandiklitso

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden Odamıza iletilen 25.08.2023 tarihli ve 9276 sayılı yazıda, Avrupa Komisyonu’nun, Sınırda Karbon Düzenleme Mekanizmasının (SKDM) geçiş dönemine ilişkin raporlama yükümlülükleri hakkında Uygulama Tüzüğünü 17 Ağustos 2023 tarihinde yayımladığı, söz konusu Tüzüğün, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından Türkçe'ye çevrildiği, Tüzükle beraber, işletmelerin uyum sürecini kolaylaştırmak amacıyla rehber dokümanların da paylaşıldığı, ayrıca; yine Avrupa Komisyonu tarafından, (demir ve çelik, alüminyum, çimento, gübre, elektrik ve hidrojen) özelinde altı adet çevrimiçi web semineri düzenleneceği belirtilmektedir.

Webinarların tarihleri ile Uygulama Tüzüğü’nün Türkçe Çevirisi ekte yer almaktadır.

Söz konusu Tüzük ve rehber dokümanlar ile webinarların ayrıntılarına https://iklim.tobb.org.tr/index.php/duyurular/348-skdm-uygulama-yonetmeligi-yayimlandilinkinden ulaşılabilmektedir.

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,

SandıklıTicaretve Sanayi Odası

Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi