İletişim Hattı +90 (272) 512 51 39
Haberler

Mesleki Yeterlilik Belgesi Bilgilendirme Toplantısı

  • 04.01.2017
  • alibalaban
Sayın Üyemiz,

5544 sayılı Mesleki Yeterlilik Kurumu Kanununda yapılan değişiklikle, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından belirlenecek tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde çalışanların ve çalışmak isteyenlerin mesleki yeterlilik belgesi almaları zorunlu hale gelmiştir.
İlk etapta Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından 48 meslekte, mesleki yeterlilik belgesi zorunlu hale gelmiştir. Tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklerde “Mesleki Yeterlilik Belgesi” olmayan kişilerin çalıştırılması halinde idari para cezası uygulanacaktır. Bu amaçla, TOBB tarafından kurulan MEYBEM Mesleki Yeterlilik ve Belgelendirme Merkezleri A.Ş; TÜRKAK tarafından akredite edilmiş, sınav ve belgelendirme hizmeti vermek amacıyla Mesleki Yeterlilik Kurumu tarafından da yetkilendirilmiştir. Konuyla ilgili olarak MEYBEM A.Ş. Genel Müdürü Ahmet Saygın BABAN’ın sunumuyla gerçekleştirilecek olan Bilgilendirme Toplantısı 09.01.2017 Pazartesi günü saat 14:00 da Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirilecektir. Özellikle aşağıda yer alan alanlarda personel çalıştıran üyelerimizin ve ilgili kesimlerin katılımını bekler saygılar sunarız. MEYBEM A.Ş tarafından sınav ve belgelendirme hizmeti verilen alanlar; 1. Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye-3, 2. Asansör Bakım ve Onarımcısı Seviye-4, 3. Ahşap Kalıpçı Seviye-3, 4. Betonarme Demircisi Seviye-3, 5. Betoncu Seviye-3, 6. Duvarcı Seviye-3, 7. İskele Kurulum Elemanı Seviye-3, 8. Sıvacı Seviye-3, 9. CNC Programcısı Seviye-4, 10. CNC Programcısı Seviye-5, 11. Metal Sac İşlemeci Seviye-3, 12. Metal Sac İşlemeci Seviye-4. 13. Panel Kalıpçı Seviye-3. 14. Isı Yalıtımcısı Seviye-3 15. Seramik Karo Kaplamacısı Seviye-3 16. İnşaat İşçisi Seviye-2 17. Makine Bakımcı Seviye-3 18. Makine Bakımcı Seviye-4 19. Çelik Kaynakçısı Seviye-3

Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi