İletişim Hattı +90 (272) 512 51 39
Ulaşım


Sandıklı ilçesinin adının 1072 yılında ilçeyi fetheden Selçuklu komutanlarından Emir Sanduk Bey’in soyadından geldiği söylenmektedir. Pek çok tarihi güzelliklere sahip olan ilçenin Anadolu’nun en eski yerleşim yerlerinden birisi olduğu düşünülmektedir. Tarihi güzelliklerinin yanı sıra birçok doğal güzelliğe de sahip olan ilçe, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin uğrak noktası haline gelmiştir.

Rahat bir konuma sahip olan ilçeye havayoluyla, özel araçla ve otobüsler aracılığı ile kolayca ulaşım sağlayabilmek mümkündür. Sandıklı ilçesine ulaşım genellikle şehirlerarası otobüsler aracılığı ile sağlanmaktadır.

Sandıklı’ya Havayolu ile Ulaşım

Sandıklı ilçesi ve Afyon ili havalimanı bulundurmamaktadır. Sandıklı’ya havayolu ile ulaşım sağlamak isteyen gezginler genelde Kütahya Zafer Havalimanı’nı kullanmaktadır. Aynı zamanda ilçeye yakın olan Eskişehir Havaalanı ve Konya Havaalanı da tercih edilmektedir.

Kütahya Zafer Havalimanı, Sandıklı ilçe merkezine yaklaşık 105 km uzaklıkta yer almaktadır. Kütahya Zafer Havalimanı’na iniş yapan yolcular, Sandıklı ilçesine ulaşabilmek için öncelikle havalimanın orada bulunan Havaş Otobüsleri ile ortalama 20-25 TL bir ücret ile Kütahya Otogarı’na ulaşım sağlamaktadır. Daha sonra Kütahya Otogarı’ndan kalkan Kütahya-Sandıklı seferleri düzenleyen otobüsler ile Sandıklı Otogarı’na 30-40 TL’lik bir ücret ile ulaşabilmeniz mümkündür. Bu yolculuk yaklaşık 2 saat 30 dakika saat sürmektedir. Sandıklı Otogarı’na varan yolcular, otogarın önünden geçen belediye otobüsleri ile Sandıklı ilçe merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Sandıklı’ya Otobüs ile Ulaşım

Sandıklı ilçesine neredeyse bütün illerden direkt otobüs seferleri bulunmaktadır. Sandıklı ilçesine otobüs ile ulaşım sağlamak isteyen yolcular, ilçe merkezine yaklaşık 2 km uzaklıkta bulunan Sandıklı Otogarı’nı kullanmaktadır.

Safranbolu Otogarı’na varan yolcular, otogarın önünden geçen belediye otobüsleri ya da taksiler aracılığı ile Sandıklı ilçe merkezine ulaşım sağlayabilmektedir.

Sandıklı’ya Özel Araçlar ile Ulaşım

Sandıklı ilçesine Türkiye’nin her yerinden özel araçlar ile ulaşım sağlayabilmek mümkündür.

İstanbul üzerinden ulaşım sağlayan gezginler 0-4 ve D650 otoyolu ile, Ankara üzerinden ulaşım sağlayan gezginler ise D260 ve E96 otoyolu ile ulaşım sağlayabilmektedir.

Sandıklı

Sandıklı Ticaret ve Sanayi Odası Kişisel Verilerin İşlenmesine İlişkin Aydınlatma Metnine buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Devam etmeniz halinde, kabul etmiş olursunuz.

Tamam
Whatsapp ile İletişime Geç
İletişim Tercihi